Girişimler

_

Girişimler

RKW, IK Industrievereinigung Kunststoffverpackungen eV (sürdürülebilirlik çalışma grubu), EDANA Sürdürülebilirlik Forumu, BKV – Plastik, Geri Dönüşüm Kavramları, ERDE Geri Dönüşüm ve CEFLEX organizasyonu gibi sürdürülebilirlikle ilgili birçok dernek ve kuruluşun üyesidir. Şirket aynı zamanda birçok sürdürülebilirlik alanında, örneğin film kalınlığını azaltma çabalarıyla, çevre dostu çözümler geliştirerek ve şirketlerin genel olarak pelet veya plastik granül kaybını en aza indirmeyi taahhüt ettiği Zero-Pelet Girişimi’nde de faaliyet göstermektedir. süreç zinciri. Burada tam listeye bakın .

Sıfır

Pelet Kaybı

 

Lider bir film çözümleri üreticisi olarak sürdürülebilir bir geleceği destekleme sorumluluğuna sahibiz. Plastik granüllerin deniz kirliliğine sadece küçük bir katkı olmasına rağmen, üretim, dağıtım, depolama, nakliye ve işleme sırasında plastik granüllerin çevreye kaybını azaltmak için aktif olarak yollar aramamız gerektiğinin farkındayız.

Kıyı şeridi ve okyanusların artan kirlenmesini önlemek için, PlasticsEurope (plastik üreticileri) ve VCI (Kimya Endüstrisi Birliği) ticaret birlikleri, “Clean Sweep ® Operasyonu Operasyonu” adlı küresel projenin bir parçası olan “Sıfır Pelet Kaybı” girişimini kurdu . Her iki kuruluşun amacı, işlem zinciri boyunca topak kaybını en aza indirmektir.

RKW, birçok başka şirketin saflarına katıldı ve tesislerinde “Sıfır Pelet Kaybı” girişimini uyguladı. Bu, iki dernekle ve özellikle Alman Plastik Ambalaj ve Filmler Birliği (Industrievereinigung Kunststoffverpackungen eV, IK) ile işbirliği içinde gerçekleştirildi.

 

Pelet kaybını azaltmaya yönelik eylemler şunları içerir:

  • Denetimler (ana sebep sızıntıların aranması)
  • Üretim sahalarının çevresinde açıkça okunaklı tabelalar
  • Pelet dökülmesinin temizlenmesi için atma noktaları
  • Kolayca erişilebilen temizleme araçları ve pelet kaybının ölçümü
  • Topakların çevreye girmesini engellemek için eleklerin yağmur suyu drenlerine monte edilmesi
  • Kirli topaklar derhal geri dönüşüm için toplanır, böylece olası aşağı doğru kirlenmeleri önler

Çalışanlarımızın taahhüdü çok önemli olduğu için, fabrikalardaki eğitim ve iletişim, peletlerin ekosisteme sızmasını engellemede kilit öneme sahiptir. Ayrıca fabrikalarımızda temizlik faaliyetleri devam etmektedir.

Tüm RKW Siteleri “Sıfır Pelet Kaybı” sertifikalıdır ve faaliyetleri sürekli devam etmektedir. Bu önlemleri düzenli olarak izliyor ve sürekli olarak optimize ediyoruz.

“Sıfır Pelet Kaybı” denetim sonucu. Fabrikalarımızda kaydedilen ilerlemeler düzenli olarak denetlenmekte ve 2017 yılında büyük ilerleme kaydedilmiştir.

Karbon

Ayakizi Azaltma

İş misyonumuzda belirtildiği gibi, RKW gezegenimizin değerli kaynaklarını akıllıca kullanan sürdürülebilir eylemler geliştirmeye kararlıdır. Amacımız ürünlerimizin ve üretim süreçlerimizin karbon ayakizini azaltmaktır. Bizim enerji kullanımını değerlendirmek bize CO azaltmaya yardımcı olacaktır 2 hem yakından birbirine bağlı olduğu için, sorumluluk alanımızda içinde emisyonları.

 

Bunu birkaç yolla yapıyoruz:

  • Daha az çevresel etkiye sahip daha sürdürülebilir ürünler geliştiriyoruz. Hammaddeler toplam CO 2’nin en büyük payını oluşturduğundan, indirgeyerek malzeme tasarrufu yapmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda, arka tabaka veya büzülme filmleri gibi birçok ürünümüzün kalınlığını önemli ölçüde azalttık. İnceltilebileceğini depolama alanı, CO azaltır 2 ulaştırma ve enerji tüketimi nedeniyle emisyonu.
  • Biz CO azaltmaya yönelik çeşitli programlar başlattık 2 bizim Sitelerde emisyonları. Bu, CO 2 gibi faktörler nedeniyle çevre üzerindeki etkilerini ölçmek için ürünlerin tüm yaşam döngüsünü değerlendirmemizi içerir .
  • RKW, Grup çapında CO 2 azaltma projelerine yatırım yapıyor . Örneğin, 2017’deki çoğu proje aydınlatma sistemlerine odaklanmıştır. Birkaç lokasyonun en son LED teknolojisi ile donatılması, yılda 300 metrik tondan fazla CO 2 emisyonu tasarrufu sağlamıştır .

Sürdürülebilirlik

Ödülleri

 

RKW, ekonomik başarının ve sürdürülebilirliğin bir arada olduğu ve çevre korumanın finansal başarıyı sınırlamadığına inanıyor. Bu, 2012’den bu yana, konumları arasında iç sürdürülebilirlik yarışması yapmasının bir nedenidir.

RKW Sürdürülebilirlik Ödülü, son üç yılda en önemli iyileşmeyi gösteren Siteye verildi. Bu ayrımla RKW, tüm Siteleri sürdürülebilirlik alanında sürekli iyileştirme için çaba göstermeye teşvik eder.

 

APG

Siteler ekonomi, ekoloji ve sosyal sorumluluk alanlarında, RKW’nin stratejik hedefleriyle tutarlı olan faktörlerle değerlendirilir. Sağlık ve güvenlik, liderlik, müşteri memnuniyeti, ticari büyüme, malzeme ve enerji verimliliği, düzen ve temizlik, geri dönüşüm kotaları ve CO 2 emisyonlarını kapsayan KPI’ları içerir.

 

Kazananlar 2018

2018 yılında RKW Finlandiya ödülü kazandı. Site, elektrik enerjisi tüketiminde, toplam hurda oranında ve CO 2 enerji tüketiminde önemli bir azalma ile değerli ilerleme sağlamıştır .

professional college essay writers
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?