RKW, Dairesel Plastik İttifakını Destekliyor

Yeni Girişim Plastiklerin Geri Dönüşümünü Destekliyor

Frankenthal (Almanya), 10 Ekim 2019 – Dairesel Plastikler İttifakı, dairesel bir ekonomi kurmaya ve geri dönüştürülmüş plastiklerin kullanımını önemli ölçüde arttırmaya kararlıdır. Avrupa Komisyonu tarafından kurulan İttifak, Eylül ayında Brüksel’deki resmi ilanını kabul etti. RKW Grubu belgeye imza atanlardan biridir.

RKW Group CEO’su Harald Biederbick, “Film çözümlerinin önde gelen üreticilerinden biri olarak, şirket politikamızın ve iş misyonumuzun ayrılmaz bir parçası olarak sürdürülebilirlik sağladık” dedi. “Geri dönüşüm en önemli önlemlerimizden biri. Bu nedenle Dairesel Plastik İttifakı’nın hedeflerini tam olarak destekliyoruz”. Diğer işletmeler ve derneklerle birlikte, RKW, 2025 yılına kadar yılda en az on milyon ton geri dönüştürülmüş plastiğin Avrupa’da ürün ve ambalaj olarak işlenmesini sağlamaya yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Geri dönüşüm yoluyla daha fazla sürdürülebilirlik
Bu amaca ulaşmak için, imzalayanlar plastik değer zinciri boyunca birlikte çalışmayı ve dairesel ekonomideki geri dönüştürülebilir plastiklerin potansiyelinden yararlanmayı taahhüt ederler. Diğer şeylerin yanı sıra, bildirge tüm plastik ürünler için geri dönüşüm kurallarını gerektirir. Ayrıca, ilgili şirketler kamu makamlarına plastiklerin doğada saklanmasının yasaklanmasını savunuyorlar. RKW dışında yüzlercedan fazla şirket ve plastik değer zincirinin tamamındaki dernekler bu belgeyi imzaladı.

RKW, sürdürülebilirlikle ilgili çeşitli dernek ve kuruluşların bir üyesidir. Şirket, örneğin film kalınlığını azaltma çabaları, çevresel etkileri önemli ölçüde azaltan çözümler geliştirerek ve şirketlerin plastik kaybını en aza indirmeyi taahhüt ettiği Sıfır Pelet Girişimi’ne katılarak birçok sürdürülebilirlik alanında da faaliyet göstermektedir. tüm işlem zinciri boyunca peletler (granül). Bir ürünün ömrünün tüm aşamalarında, kuruluşundan uygun biçimde elden çıkarılmasına kadar, doğal kaynakları korumak, emisyonları azaltmak, atıkları önlemek, çevre kirliliğinden kaçınmak ve lojistiği optimize etmek için çalışıyoruz.

RKW Grubu

RKW Group, Almanya’nın Frankenthal kentinde bulunan ve dünyanın önde gelen mükemmel film çözümleri üreticilerinden biri olan aile tarafından işletilen bağımsız bir şirkettir. RKW, hijyen ve tarımsal filmler, içecek endüstrisi için filmler ve toz halindeki ürünler için ambalajlama alanlarında pazar lideridir. Ayrıca, tıbbi uygulamalar için, kimya ve dönüşüm endüstrileri ile inşaat sektörü için filmler ve dokusuz malzemeler üretmektedir. RKW’nin sürdürülebilir filmleri, müşterilerinin dünyanın her yerindeki tüketicilerin günlük yaşamını iyileştirmelerini sağlar.

2018 mali yılında RKW toplam 878 milyon Avro satış gerçekleştirmiştir. Yaklaşık 3.000 çalışan, dünya genelinde 20 noktada 367.000 ton plastik malzeme işliyor. 1957 yılında kurulan şirket “Mükemmellik önemli olduğunda” sloganına uygun olarak kalite ve hizmet açısından üstün performans sunar. Saygı ve güvenilirlik, RKW’nin temel değerleridir ve şirketin başarısının temelini oluşturur.

Basın İletişim
RKW SE
Stephan De Maria Teknik
Direktör İletişim RKW Group
Nachtweideweg 1-7
67227 Frankenthal / Almanya
T + 49–6233-8709-139
stephan.demaria@rkw-group.com

optimizationoptimizesearchsiteweb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

professional college essay writers
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?