RKW ve ERDE Girişimi: 2022 için Gönüllü Taahhüt

Tarımsal Filmlerin Geri Dönüşümü
RKW ve ERDE Girişimi: 2022 Gönüllü Taahhüdü

Frankenthal (Almanya), 23 Temmuz 2019 – ERDE girişiminin (Erntekunststoffe Recycling Deutschland) kurucu üyesi olan RKW, 2022 yılına kadar Alman pazarında satılan tüm silaj ve streç filmlerin% 65’ini toplamayı ve geri dönüştürmeyi taahhüt eder. RKW ve diğer katılan Şirketler, Plastik İşleme Endüstrisi’nin (Kunststoffverarbeitende Industrie, IK) parlamento akşamı sırasında 26 Haziran’da gönüllü taahhüdünü resmi olarak sundu. Ek olarak, ERDE üyeleri iade sistemini balya ağları ve kuşkonmaz filmleri gibi diğer tarımsal plastiklere genişletmeyi de kabul ettiler.

ERDE girişimindeki diğer tarımsal film üreticileri ve distribütörleri ile birlikte, RKW, 31 Aralık 2022’ye kadar Alman pazarında satılan tüm silaj ve streç filmlerin yüzde 65’ini toplama ve geri dönüştürme konusunda kararlıdır.

Gönüllü taahhüdü, plastik işleme endüstrisinin parlamento akşamı boyunca 26 Haziran 2019’da Berlin’de, Su Yönetimi, Kaynakların Korunması ve İklim Değişikliğine Uyum Bölüm Başkanı Dr. Regina Dube’e verildi. ERDE girişiminin yanı sıra, imzalayanlar arasında IK Industrievereinigung Kunststoffverpackungen (Alman Plastik Ambalaj ve Film Birliği), Deutscher Raiffeisenverband (Alman Kooperatifler Birliği), Bundesverband der Agrargewerblichen Wirtschaft (Alman Tarım Ticaret Birliği) ve Bundesverband der Agrargewerblichen Wirtschaft (Alman Tarım Ticaret Birliği) bulunmaktadır. ERDE’nin kurucu üyesi olarak, taahhüdün sunumuna RKW katıldı.

ERDE, gönüllü taahhüdün etkinliğini 1 Mayıs 2023’e kadar gözden geçirecek ve Alman Federal Çevre, Doğa Koruma ve Nükleer Güvenlik Bakanlığı (BMU) ile işbirliği içinde daha fazla önlem ve hedef belirleyecektir.

“Değere dayalı bir şirket olarak, sürdürülebilirliği şirket politikamızın ve iş misyonumuzun bir parçası olarak belirledik. Bu alandaki stratejilerimizi ve faaliyetlerimizi ilerletmek için ERDE girişimi de dahil olmak üzere çeşitli kuruluşlarda yer alıyoruz” dedi. Thomas Gröner, Kurumsal Ar-Ge ve Sürdürülebilirlik RKW Group Direktörü. “Artık kullanılmayan tarımsal filmlerin çevrede kalmak yerine toplanması ve geri dönüştürülmesi bizim için büyük önem taşıyor. Bu sayede hem üretici olarak hem de çevreye karşı sorumluluğumuzu yaşıyoruz. ERDE girişimi, önümüzdeki yıllarda dairesel ekonomiyi daha da ilerletme yönünde atılmış önemli bir adım. ”

RKW ve diğer ERDE üyeleri de gelecekte geri dönüşüm ve geri kazanım sistemindeki diğer tarımsal plastiklerin toplanmasında kararlıdır. Bunlar arasında balya ağları, kuşkonmaz hasat filmleri, presleme iplikleri ve malç filmler bulunur. Bu geri dönüşüm sistemi 2018’de 400’den fazla toplama noktasına genişletildi. ERDE, 2018’de 13.433 ton tarım filmi toplayarak 19.486 ton CO2’ye eşdeğer sera gazı emisyonlarının azaltılmasını sağladı.

ERDE, Industrievereinigung Kunststoffverpackungen eV birliği çatısı altında ve diğer atık imha uzmanı RIGK ile işbirliği içinde, diğer üç film yapımcısı ile birlikte RKW tarafından kuruldu.

RKW hakkında daha fazla bilgi için, lütfen ziyaret edin: www.rkw-group.com , ERDE girişimi ile ilgili bilgiler https://www.erde-recycling.de/tr/home.html adresinde bulunabilir.

RKW Grubu

RKW Group, Almanya’nın Frankenthal kentinde bulunan ve dünyanın önde gelen mükemmel film çözümleri üreticilerinden biri olan aile tarafından işletilen bağımsız bir şirkettir. RKW, hijyen ve tarımsal filmler, içecek endüstrisi için filmler ve toz halindeki ürünler için ambalajlama alanlarında pazar lideridir. Ayrıca, tıbbi uygulamalar, kimyasal ve dönüştürme endüstrileri ve inşaat sektörü için filmler ve dokusuz malzemeler üretmektedir. RKW’nin sürdürülebilir filmleri, müşterilerinin dünyanın her yerindeki tüketicilerin günlük yaşamını iyileştirmelerini sağlar.

2018 mali yılında RKW toplam 878 milyon Avro satış gerçekleştirmiştir. Yaklaşık 3.000 çalışan, dünya genelinde 20 noktada 367.000 ton plastik malzeme işliyor. 1957 yılında kurulan şirket “Mükemmellik önemli olduğunda” sloganına uygun olarak kalite ve hizmet açısından üstün performans sunar. Saygı ve güvenilirlik, RKW’nin temel değerleridir ve şirketin başarısının temelini oluşturur.

Basın İletişim

RKW SE
Stephan De Maria Teknik
Direktör İletişim RKW Group
Nachtweideweg 1-7
67227 Frankenthal / Almanya
T + 49- (0) -6233-8709-139
stephan.demaria@rkw-group.com

designfolioprojectwebsite

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

professional college essay writers
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?