RKW Sürdürülebilirlik Raporu

RKW Sürdürülebilirlik Raporu

Sorumluluk Almak – Gelecek Nesillerin Yararına

Frankenthal (Almanya), 03 Nisan 2019 – Önde gelen film üreticilerinden biri olan RKW Group, içinde yaşamaya değer bir geleceğe sahip olduğundan, sürdürülebilirlik RKW’nin kurumsal politika ve iş misyonunda kilit bir bileşendir. Şirket şimdi, gelecekte düzenli olarak güncellenecek olan Grup genelinde ilk Sürdürülebilirlik Raporunu sunmaktadır. RKW Sürdürülebilirlik Raporu, şirketin ekolojik, ekonomik ve sosyal performansı, özellikle de çevresel sorumluluğumuza uymak için harcanan çaba ve önlemler hakkında bilgi verir.

Sürdürülebilirlik, günümüzde plastik endüstrisinde, özellikle ambalaj alanında, en önemli konulardan biridir. Dünyanın dört bir yanındaki tüketiciler, çevre korumaya ve sürdürülebilirliğe giderek daha fazla önem veriyor. Pazar araştırmasına göre, her ikinci tüketici ürün sürdürülebilirliği hakkında daha fazla bilgi edinmek isterken, tüm tüketicilerin% 82’si ambalajın sürdürülebilirliği ile ilgilendiklerini söylüyor. Bu sadece ambalajı üretmek için kullanılan malzeme için değil aynı zamanda tüm yaşam döngüsü için de geçerlidir.

Bir ürünün ömrünün tüm aşamalarında, başlangıcından ömrünün sonuna kadar, doğal kaynakları korumak, emisyonları azaltmak, atıkları önlemek, çevre kirliliğinden kaçınmak ve lojistiği optimize etmek için çalışıyoruz. RKW, sürdürülebilirlikle ilgili çeşitli dernek ve kuruluşların bir üyesidir. Sürdürülebilirliğin birçok alanında, örneğin, film kalınlığını azaltma çabalarımızla, çevresel etkileri önemli ölçüde azaltan çözümler geliştirerek ve şirketlerin plastik pelet kaybını en aza indirmeyi taahhüt ettiği Sıfır Pelet Girişimi’ne katılarak aktif olarak hareket ediyoruz. Tüm işlem zinciri boyunca (granül).

RKW, sürdürülebilir bir gelişme ve üretime olduğu kadar şeffaflık ve hesap verebilirliğe de kendini adamıştır. Bu nedenle, şirket gelecekte düzenli olarak güncellenecek olan Grup genelinde ilk Sürdürülebilirlik Raporunu derlemiştir.

Thomas, “Grup çapında sürdürülebilirlik faaliyetlerimize ek olarak, üretim sahalarında geniş bir yerel proje yelpazesini de teşvik ediyor. Sürdürülebilirlik Raporumuz, kaynak tasarrufu yapmaya, emisyonları azaltmaya ve geri dönüşüm payımızı arttırmaya katkıda bulunan birkaç örnek gösteriyor” dedi. Gröner, Direktör Ar-Ge / Sürdürülebilirlik RKW Grubu.

RKW Sürdürülebilirlik Raporu, ekoloji, ekonomi ve sosyal konulardaki şirketin performansı hakkında bilgi verir. Temel konulardan biri çevresel sorumluluğumuza uymak için harcanan çaba ve önlemler.

RKW Sürdürülebilirlik Raporu’nun bir pdf’i aşağıdaki linkten indirilebilir  .

RKW hakkında daha fazla bilgi için, lütfen ziyaret edin: www.rkw-group.com 

RKW Grubu

RKW Group, Almanya’nın Frankenthal kentinde bulunan ve dünyanın önde gelen mükemmel film çözümleri üreticilerinden biri olan aile tarafından işletilen bağımsız bir şirkettir. RKW, hijyen ve tarımsal filmler, içecek endüstrisi için filmler ve toz halindeki ürünler için ambalajlama alanlarında pazar lideridir. Ayrıca, tıbbi uygulamalar, kimyasal ve dönüştürme endüstrileri ve inşaat sektörü için filmler ve dokusuz malzemeler üretmektedir. RKW’nin sürdürülebilir filmleri, müşterilerinin dünyanın her yerindeki tüketicilerin günlük yaşamını iyileştirmelerini sağlar.

2018 mali yılında RKW toplam 878 milyon Avro satış gerçekleştirmiştir. Yaklaşık 3.000 çalışan, dünya genelinde 20 noktada 367.000 ton plastik malzeme işliyor. 1957 yılında kurulan şirket “Mükemmellik önemli olduğunda” sloganına uygun olarak kalite ve hizmet açısından üstün performans sunar. Saygı ve güvenilirlik, RKW’nin temel değerleridir ve şirketin başarısının temelini oluşturur.

Basın İletişim

RKW SE
Susanne Herchner
Yöneticisi İletişim RKW Grup
Nachtweideweg 1-7
67227 Frankenthal / Almanya
T + 49- (0) -6233-8709-139
susanne.herchner@rkw-group.com

designprojectwebsite

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

professional college essay writers
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?