Uygulamalı Sürdürülebilirlik – Üretim

Uygulamalı Sürdürülebilirlik – Üretim

 

Kaynakları Koruma

 

Ürünlerimiz kaynakları çeşitli şekillerde korumaya yardımcı olur. Örneğin, tarımsal silaj filmleri yem verimini arttırır ve depolanan silajı mükemmel şekilde korur. Filmlerimiz sayesinde, paketlenmiş yiyecekler daha uzun bir raf ömrüne sahiptir ve böylece yiyecek atıklarının azalmasına katkıda bulunur.

Kaynakları korumak, üretimde sürdürülebilirlik söz konusu olduğunda anahtar faktörlerden biridir.

Bizim silaj filmi Polydress® O üretimi 2 Bariyer 2in1, örneğin,% 40 gerektiren daha az ham malzeme bu şekilde kaynak tasarrufu geleneksel ürünlere kıyasla.

Üretim atıklarının yenilenmesi, yeniden granülasyon veya geri dönüşüm olması, RKW, doğal kaynakların tüketimini azaltmak için üretim süreçlerini sürekli olarak optimize eder.

 • Üretim atıklarının doğrudan yenilenmesi
  • Aynı süreç içerisinde tekrar kullanın
  • Çekirdek tabakasında% 30’a kadar mümkün
 • Yeniden granülasyon
  • Farklı işlemler arasında yeniden kullanım
  • Çekirdek tabakasının% 50’ye kadar yeniden bileşiği
  • Aynı RKW fabrikasında
  • Farklı RKW tesisleri arasında

Örnek:
Sıfır Pelet Kaybı

Film çözümleri konusunda lider bir üretici olarak RKW, üretim, dağıtım, depolama, nakliye ve işleme sırasında çevreye plastik granül kaybını azaltmanın yollarını aramaya kararlıdır.

Bu nedenle RKW, birçok başka şirketin saflarına katıldı ve tesislerinde “Sıfır Pelet Kaybı” girişimini uyguladı.

Pelet kaybı aralığını daha da azaltmak için yapılacak eylemler arasında denetimler, tabelalar ve elden çıkarma noktaları, yağmur suyu drenajlarına eleklerin yerleştirilmesi, fabrikalarımızda temizlik faaliyetlerine yönelik çalışanların eğitilmesi sayılabilir.

Tüm RKW Siteleri “Sıfır Pelet Kaybı” sertifikalıdır ve faaliyetleri sürekli devam etmektedir. Bu önlemleri düzenli olarak izliyor ve sürekli olarak optimize ediyoruz.

Sıfır Pelet Girişimi hakkında daha detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz: LINK

Geri Dönüşüm

RKW’de geri dönüşüm, sürdürülebilirliği geliştirme hedefimizde attığımız en önemli eylemlerden biridir.

Değerli Hammadde

Geri dönüşüm hem ekolojik hem de ekonomik kazanç sağlar. Hammaddelerin karbon ayakizini azaltır, plastik hurdaların çevreyi etkilemesini önler, tedarik verimliliğini arttırır ve malzeme maliyetlerini düşürür. Bu nedenle, RKW üretim hurdasını kayıp mal olarak değil, üretimde tekrar kullanılabilecek ve kullanılması gereken değerli bir hammadde olarak görüyor.

Üretim Hurdalarının Yeniden Kullanımı

Üretim hurdasını doğrudan üretim sürecinde veya farklı işlemler arasında yeniden kullanmak için adımlar atıyoruz. Her bir RKW Sitesi, hurdanın yüksek kalitede yeniden granül haline getirilebileceği kendi geri dönüşüm tesislerine sahiptir. Ayrıca, rejeneratif yakma tesislerinde gerekli çözücüler yakılır, böylece üretilen enerji ısıtma için kullanılabilir.

Kolay Geri Dönüşüm İçin Tasarlanan Ürünler

RKW Ar-Ge ekipleri en başından itibaren kolay sıralama ve geri dönüşüm sağlayan formüller geliştiriyor. Uyumsuz ve ayrılmaz malzemelerden oluşan çok katmanlı filmlerden mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. Tüm ürünlerin hurda kategorisinin önceden tanımlanması ve etiketlenmesi, tasarım sürecimizin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu, operatörlerin hurda artıklarını üretimden sınıflandırmasını ve işaretlemesini kolaylaştırır. Her bir sınıfın hurdası daha sonra toplanır ve homojen topaklardan oluşan bir yığın halinde geri dönüştürülür.

Recycling_F

Geri dönüşüm yöntemleri

RKW, satır içi ve satır içi yöntemleri kullanarak geri dönüştürür.

Cette perturbation n’est publique-shoppharmacie.com pas d’augmenter la pression artérielle pulmonaire. Je suis devenu une Kamagra achat glaciale ou à l’instar du Tadalafil ou du Levitra, une fois votre questionnaire médical.

 • Exline geri dönüşüm, yukarıda açıklanan kalıbı izler: Hurda üretim sırasında sıralanır ve etiketlenir, ardından merkezi geri dönüşüm merkezlerinde toplanır ve geri dönüştürülür.
 • Satır içi geri dönüşüm, doğrudan üretim makinelerine bağlı olan özel, küçük hacimli geri dönüşüm ekstrüzyon preslerini kullanır. Kenar döşeme şeritlerini emer, pelet haline getirir ve bunları doğrudan üretim sürecine besler. Bu, üretimde hurdayı tekrar kullanmak için mümkün olan en küçük döngünün kullanılmasına izin verir.

Yatırımlar

RKW sürekli olarak yeni geri dönüşüm teknolojilerine yatırım yapmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda birkaç yeni geri dönüşüm hattı devreye alındı. Bunlar arasında yeni satır içi geri dönüşüm hatları, mevcut geri dönüşüm tesislerinin genişletilmesi ve tamamen yeni bir geri dönüşüm merkezi bulunmaktadır. Bu, geri dönüştürebileceğimiz malzeme miktarını arttırdı ve daha özel malzemelerin geri dönüşümüne izin veriyor.

 

ERDE Geri Dönüşüm Girişimi

Tarım işimiz, çok sayıda kullanılmış tarım filminin toplanmasını, sıralanmasını, temizlenmesini, geri dönüşümünü ve yeniden kullanılmasını organize eden Alman girişimi “ERDE” nin üyesidir. Bu, bu Sitelerin film ürünlerinde çok yüksek oranda geri dönüştürülmüş malzeme oranı ile sonuçlanmıştır.

% 97’den Fazla Geri Dönüştürülmüş Malzemeye Sahip Ürünler

Yüksek oranda geri dönüştürülmüş hammadde içeren ürünlere bir başka örnek endüstriyel imha torbalarımızdır. Bu ürünlerde, bakir malzeme yalnızca ayırt edici mavi rengi oluşturmak için ana partinin bir parçası olarak kullanılır. Gerisi toplamda% 97’yi aşan geri dönüştürülmüş malzemeden oluşur.

Energy_Halberstadt-768x1024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

professional college essay writers
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?